IUC

Vi utbildar inom installation, energi och fastighet

Företag som söker Företagslärling kyl- och värmepumpteknik

Eftersom branschen har ett akut behov av nyutbildad personal och att anställningsformen Företagslärling Kyl- och värmepumptekniker är helt ny vill vi underlätta för blivande lärlingar och företag att hitta varandra.

Så nedan hoppas vi att du som vill bli lärling hittar ett intressant företag.

Företagare som har behov av att anställa en företagslärling är välkommen att skicka in företagsnamn och dina kontaktuppgifter till info@iuc-utbildning.se så  publiceras de här. Vi förutsätter att ditt företag är seriöst och efterlever de lagar och regler som finns kring en anställning. 

 

Företag

Ort

Webbadress

Kontaktperson

Telefon

Mejladress

ABAK AB Sundsvall www.abak.se Richard Lind 070-3313343 richard@abak.se
Brain Heart Energy Sala www.brainheartenergy.se Ulf Jonströmer 073-3779902 ulf-jonstromer@brainheart.com
Brain Heart Energy Mora www.brainheartenergy.se Ulf Jonströmer 073-3779903 ulf-jonstromer@brainheart.com
Brain Heart Energy Eskilstuna www.brainheartenergy.se Ulf Jonströmer 073-3779904 ulf-jonstromer@brainheart.com
Edekyl och Värme Örebro www.edekyl.se Robert Björk 070-2988070

robert@edekyl.se

Edekyl och Värme Stockholm www.edekyl.se Robert Björk 070-2988071 robert@edekyl.se
Edekyl och Värme Linköping www.edekyl.se Robert Björk 070-2988072 robert@edekyl.se
Edekyl och Värme Norrköping www.edekyl.se Robert Björk 070-2988073 robert@edekyl.se
Edekyl och Värme Motala www.edekyl.se Robert Björk 070-2988074 robert@edekyl.se
Edekyl och Värme Västerås www.edekyl.se Robert Björk 070-2988075 robert@edekyl.se
Energiförbättring Väst AB Mölnlycke www.efvab.se Johan Ahlgren 031-3384141 johan.ahlgren@efvab.se
El & Projektering AB Vetlanda www.el-projektering.se Michael Lundqvist 070-3089720 michael@el-projektering.se
ESSDE Energiteknik  Saltsjö-boo  www.essde.nu

Stefan Danielsson

070-3290329

stefan@essde.nu

Friotherm AG, Switzerland, Filial Placering Stockholm www.friotherm.com Gösta Johansson 070-6031555  gosta.johansson@friotherm.com
Frys och Kylservice AB Östersund www.tesab.se/frys-kylservice Anders Hägglund 070-6279128 anders@frysokyl.se
Frys och Kylservice AB Åre www.tesab.se/frys-kylservice Anders Hägglund 070-6279129 anders@frysokyl.se
Frys och Kylservice AB Järpen www.tesab.se/frys-kylservice Anders Hägglund 070-6279130 anders@frysokyl.se
Gårdfeldts kyl AB Karlstad www.tesab.se/gaardfeldts-kyl-ab Torbjörn Engelbrektsson 070-5505270 te@gkab.se
Gårdfeldts kyl AB Kristinehamn www.tesab.se/gaardfeldts-kyl-ab Torbjörn Engelbrektsson 070-5505271 te@gkab.se
Industri och LadoratoriekylAB  Stockholm  www.labkyl.se Patrik Larsson 070-6299393 patrik.larsson@labkyl.se
Kiruna Kyla & värme AB Kiruna www.tesab.se/lmr/ Stefan Johansson 070-6696292 stefan.johansson@kkvab.se
Klimatkontroll AB Vellinge www.klimatkontroll.se Peter Hornback 040-6711253 peter@klimatkontroll.ses
Klimatkontroll AB Helsingborg www.klimatkontroll.se Peter Hornback 040-6711254 peter@klimatkontroll.ses
Klimatkontroll AB Malmö www.klimatkontroll.se Peter Hornback 040-6711255 peter@klimatkontroll.ses
Kronobergs Kylteknik AB Växjö www.kronobergs-kyl.se Mats Lundgren 070-9982627 mats.lundgren@kronobergs-kyl.se
Kylanläggningar AB  Norrköping  www.knab.se  Mats  011-18 36 88 mats@knab.se 
Kylgruppen AB Hägersten www.kylgruppen.se  Berit Strand 073-0987600  b.strand@kylgruppen.se
Kylkontroll Göteborg AB Göteborg www.kylkontroll.se Hans Lindberg 0705-77 65 55 hans.lindberg@kylkontroll.se
Kyltech i Växjö AB Växjö www.kyltech.se Dag Fäldt 070-5661284  dag@kyltech.se
LL Kyklteknik AB Kristianstad www.tesab.se/ll-kylteknik Mathias Lindqvist 070-9135412 mathias@ll-kylteknik.se
LL Kyklteknik AB Malmö www.tesab.se/ll-kylteknik Mathias Lindqvist 070-9135413 mathias@ll-kylteknik.se
LN Kyla AB Gnosjö www.ln-kyla.se Lennart Nydén 070-6692253 lennart@ln-kyla.se

Mälardalens Värmepumpcenter

 Eskilstuna  

www.mvc.nu

 

Johan Gunnarsson

 

0708-705294

 

johan@mvc.nu

NKI Kyl AB Örnsköldsvik www.nki.se Stefan Grundström 070-2114432 stefan@nki.se
NKI Kyl AB Kramfors www.nki.se Stefan Grundström 070-2114433 stefan@nki.se
NR Kyl AB Göteborg www.nrkyl.se Daniel Ringström 031-7884148 daniel.ringstrom@nrkyl.se
Polo kylteknik AB Jönköping www.polokyl.se Thomas Hjert 070-6039106 th@polokyl.se

Riddar Kyl i Lerum AB / IVT Center

 Stenkullen www.riddarkyl.se Ulf Nyberg  0707-164746

ulf@riddarkyl.se

RM Kylteknik AB Varberg www.rmkylteknik.se Helmuth Kärräng 070-6979631 helmuth.rmkyl@telia.com
RM Kylteknik AB Falkenberg www.rmkylteknik.se Helmuth Kärräng 070-6979632 helmuth.rmkyl@telia.com
RM Kylteknik AB Halmstad www.rmkylteknik.se Helmuth Kärräng 070-6979633 helmuth.rmkyl@telia.com

Timab Kylteknik AB

Stockholm

www.timab.nu

Magnus Sandberg

0768510233

magnus@timab.nu

Örestadskyl AB Löddeköpinge www.orestadskyl.se Joahn Christiansson 0708-749310 jc@orestadskyl.se
Örestadskyl AB Helsingborg www.orestadskyl.se Joahn Christiansson 0708-749311 jc@orestadskyl.se
Örestadskyl AB Malmö www.orestadskyl.se Joahn Christiansson 0708-749312 jc@orestadskyl.se

 

Listan uppdaterad senast 20160610